15 میلیون و 700 هزار آمریکایی مبتلا به بیماری ریوی

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، براساس تازه‌ترین آمار و ارقامی که منتشر شده است، بیماری مزمن انسدادی ریه یکی از عوامل مهمّ مرگ و میر مردم آمریکا است که اغلب نیز در گروه سنی جوان رخ می‌دهد. 

بنابر آمار موجود، 15 میلیون و 700 هزار نفر از مردم جوان آمریکا مبتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه هستند و بیش از 50 درصد آنها از بیماری خود مطلع نبوده‌اند. 

 گزارش جدید مؤسسه ملی آمریکا نشان می‌دهد، سالانه 4 میلیون نفر در جهان بر اثر ابتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه جان خود را از دست می‌دهند.

کارشناسان بهداشتی باور دارند، سیگار کشیدن و آلودگی هوا عامل اصلی «COPD» یا همان بیماری مزمن انسدادی ریه  هستند.

همچنین بر اساس تخمین سازمان جهانی بهداشت، بیماری‌های مزمن انسدادی ریوی تا سال 2020 میلادی به سومین عامل مرگ و میر در جهان تبدیل خواهد شد.

آمارهای سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد که سه میلیون نفر در سال 2015 جان خود را در سراسر دنیا بر اثر بیماری مزمن انسداد ریوی از دست داده‌اند و در کشورهایی که مصرف سیگار آنها روبه افزایش است این بیماری روند صعودی خواهد یافت.

به گفته پزشکان، اصلی‌ترین نشانه‌های بیماری مزمن انسدادی ریه تنگی نفس، سرفه و ایجاد خلط سینه است.

محققان دریافتند که بیماری «COPD» در کشورهای هند، لسوتو، نپال و پاپوآ گینه نو  بیشترین شیوع را دارد.

بر اساس نتایج مطالعات محققان آمریکایی، افرادی که مبتلا به «HIV» هستند و سیگار می‌کشند، خطر مرگ در اثر سرطان ریه 10 برابر بیشتر آنها را نسبت به خطر مرگ در اثر بیماری ایدز تهدید می‌کند. 

سازمان جهانی بهداشت در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است: حداقل 329 میلیون نفر در جهان مبتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه هستند. 

انتهای پیام/

منبع خبر خبرگزاری فارس

Comments

So empty here ... leave a comment!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Sidebar