افزایش 30 درصدی نرخ اوردوز در آمریکا

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است، نرخ اوردوز در آمریکا بیش از هر زمان دیگری افزایش یافته است.

طبق اعلام کارشناسان وزارت بهداشت آمریکا، استعمال مواد مخدر سالانه جان بیش از 71 هزار نفر را می‌گیرد؛ این در حالیست که تا پایان سپتامبر 2017، نرخ اوردوز در 45 ایالت آمریکا با 30 درصد افزایش مواجه بوده است. 

بر همین اساس در سال 2017، تعداد افرادی که در اثر اوردوز جان خود را از دست داده‌اند، از مرز 71 هزار نفر نیز عبور کرد و آمریکا را رکورددار تعداد مرگ و میر در اثر سوء مصرف مواد مخدر کرد. 

محققان گزارش کرده‌اند، 54 درصد اوردوزها در شهرهای بزرگ آمریکا رخ داده است؛ همچنین بعضی از ایالت‌ها با افزایش 70 درصدی میزان اوردوز رو به رو بوده‌اند. 

طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های ایالات متحده آمریکا، مصرف بیش از حد مواد مخدر عامل اصلی مرگ مردم در کشور آمریکا است.

کارشناسان بهداشتی آمریکا می‌گویند: مرگ‌ و میر در اثر استفاده از هروئین از سال 2002 تا پایان 2016 با افزایش 533 درصدی رو به رو بوده است.

بر اساس داده‌‌های موجود، آمریکا به عنوان کشوری که اپیدمی سوء استفاده از داروهای مخدر تجویزی در آن به وضعیت بحرانی رسیده، دارای 80 درصد از کل ذخایر مسکن‌های جهان است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها نیز در پایان اعلام کرد: بیشترین مرگ و میر در اثر سوء استفاده از مواد مخدر در میانگین سنّی 24 تا 55 سال رخ داده است. 

انتهای پیام/

منبع خبر خبرگزاری فارس

Comments

So empty here ... leave a comment!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Sidebar